Startujemy

Startujemy

Startujemy

Po blisko dwumiesięcznych wstępnych przygotowaniach, godzinach spędzonych w Internecie i z nosem w mapach, dziesiątkach e-maili i setkach przeczytanych stron, startujemy z naszą wyprawą w arktyczne bezdroża Grenlandii. Choć dzisiejszy start to dopiero początek, a przed nami – zanim wylądujemy na wybrzeżu Grenlandii – jeszcze wiele wyzwań organizacyjnych, to mamy nadzieję, że ten dzień będzie cezurą dla naszej wyprawy.

Podobnie jak w przypadku poprzednich ekspedycji, tak i ta poświęcona jest głównie fotografii (choć nie zabraknie w niej relacji „z pierwszej ręki”). Mamy szereg projektów, które – mamy nadzieję – uda nam się zrealizować, a następnie zaprezentować szerszemu gronu. Za pośrednictwem m.in. tej strony internetowej chcemy prezentować poszczególne etapy wyprawy, nasze dokonania i (zapewne) porażki.

Plan wyprawy ciągle się krystalizuje – staramy się jak najsensowniej ułożyć szczegółowy plan podróży. W krainie zmiennej pogody jest to szczególnie trudne, gdyż niepowodzenie w jednym miejscu, może oznaczać opóźnienie całej reszty o nawet dwa tygodnie. Jesteśmy jednak dobrej myśli.

Druga kwestia, nad którą obecnie intensywnie pracujemy to działania zmierzające do uzyskania szeroko rozumianego wsparcia dla naszej wyprawy. Patronat nad wyprawą objął już jeden z największy polskich polarników – szczegóły wkrótce – z czego bardzo się cieszymy i za co dziękujemy. Wszystkich tych którym idea zdobywania swoich własnych biegunów jest bliska, zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

Podziel się z przyjaciółmi:
  • Facebook
  • Twitter
  • del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Add to favorites